Zajímavosti a památky

Skotsko - Zámek GlamisCelá oblast jako je Skotsko, je bezesporu velmi zajímavá snad vším, na co tam jenom narazíte. Ať se jedná o konzervativní, ale velmi chápavé a přátelské obyvatele, svébytnou kulturu, národní kroje nebo pozůstatky drsné historie či novodobé festivaly a kulturní akce.

Nejslavnějším místem Skotska je bezpochyby mystické jezero Loch Ness. Tato rozlehlá vodní plocha se rozprostírá na severu ostrova poblíž města Iverness. Jezero leží v nížině a břehy jsou převážně skalnaté. Místy je jezero dokonce až tři sta padesát metrů hluboké a je druhým největším jezerem Skotska.

Letenky do Skotska za nejnižší ceny na trhu!

Proslavené je především ale hlavně díky zvěstem o záhadném a velkém tvoru, který má jezero obývat. Zmínky o Nessie, jak byl tento tvor pojmenován, prý pocházejí už ze šestého století a průzkum jezera pomocí sonarů zde jednoznačně nevyvrátil, ale ani nepotvrdil výskyt něčeho takového. Dodnes je Loch Ness spolu s Nessie velkým lákadlem pro turisty na dovolených, ale také pro lovce senzací.

Významným místem, které určitě nemůžete minout je malebné městečko Stratfort nad Avonou, rodiště slavného velikána mezi dramatiky - Williama Shakespeara.

Vyhledejte si ubytování přesně podle Vašeho vkusu!

Skotsko - Stratford nad Avonou - rodný dům ShakespearaDalší věcí, která se Vám určitě vybaví ve spojitosti se Skotskem, je jednoznačně skotský národní kroj a hlavně jeho součást – mužská sukně kilt. Klasický kilt je skládaná sukně s velkým károvým vzorem a nejčastěji černou a tmavě zelenou barvou. V tomto kroji můžete při zvláštních příležitostech vidět například prince Charlese, nebo soubor dudáků a mnoho dalších. Stejně jako se liší naše tradiční kroje oblast od oblasti, stejně se liší také kilty.

Skotsko je oblastí se spoustou starých tvrzí, hradů a podobných památek. Nejkrásnější najdete mimo jiné také například v již zmiňovaném Edinburgu, Stirlingu (zde leží jeden z nejvýznamnějších hradů ve Skotsku), Borders (tady hledejte spíše pozůstatky historických budov, kláštery a kostely) nebo třeba Glasgow (typický představitel klasického viktoriánského stylu) a mnoho dalších.

© Copyright 2024 | Skotsko (Velká Británie) | www.eskotsko.cz
Provozuje: TravelBees.cz