Zájezdy do Skotska

Skotsko - GlencoeSkotsko je ideálním cílem pro poznávací zájezdy zejména pro ty, kteří nechtějí jen tak sedět doma, ale ani se celé dny rozvalovat na rozpáleném písku. Skotsko je typickým zástupcem země, která nabízí spoustu možností a typů na výlety a toulky za přírodními krásami, historickými skvosty a dalšími unikáty této nespoutané a člověkem téměř nedotčené země.

Rozhodujete se kam na pár dní vyrazit? Velkým plus, proč zvolit právě Skotsko je například fakt, že sem nepotřebujete vůbec žádná víza a pro vstup na území celé Velké Británie vám postačí pouze platný cestovní pas a občanský průkaz. Skotsko je romantickou oblastí s bohatou, hrdou a dlouhou historií. Skotsko nabízí mimo jiné také spousty možností a tras pro pěší turistiku. Ubytování ve Skotsku nadchne především milovníky dějin. Většina budov, hotelů, hostelů a dalších ubytovacích kapacit je postavena v typickém stylu, charakterizující tuto trochu odvrženou, ale nádhernou a zelenou část Velké Británie.

Skotsko nabízí člověkem téměř nedotčenou přírodu, zachovalé hrady, malebná údolíčka, malá městečka a díky častým dešťům věčně zelený porost, hustě protkaný lesy, křovisky a sady.

Jak se ale do Skotska dostat? Jako obyvatelé vnitrozemí máme vesměs dvě možnosti. Tím prvním je plavba trajektem přes kanál La Manche a poté s pomocí veřejné dopravy až nahoru do Skotska. Tento způsob cesty se může díky dopravě z Anglie do Skotska prodražit. Proto by vás mohl spíše zaujmout druhý způsob s využitím letecké dopravy, která je v podstatě levnější než další způsoby dopravy.

Pokud si troufnete, můžete si také pro cestování po vlastní ose zapůjčit osobní automobil. Počítejte s komplikací ve formě volantu na pravé straně automobilu, což může některým řidičům zpočátku dělat poměrně problém. Jednou z podmínek je také minimální věk 21 let a nebo například minimální doba zapůjčení.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Skotsko (Velká Británie) | www.eskotsko.cz
Provozuje: TravelBees.cz