Edinburg a Aberdeen

Skotsko - Zámek EdinburgSkotsko má spoustu velkých krásných měst, o kterých ale není bohužel skoro slyšet. Mezi turisticky nejznámější patří jedny z největších měst Skotska - Edinburg a Aberdeen.

Edinburg platí oficiálně za hlavní město Skotska a je významným kulturním a historickým centrem této oblasti Velké Británie. Mezi turisty jsou asi největšími atrakcemi a krásami tohoto nádherného města například hrad, kde jsou uloženy skotské korunovační klenoty, nebo budovy jako rozhledna, odkud je překrásný výhled na město, kaple svaté Markéty, či rustikální Holyroodský palác. Obrovskému věhlasu a oblibě se v Edinburgu těší také místní zoologická zahrada, která chová velké množství různých druhů živočichů, ale také rostlinstva.

Edinburg je mimo jiné také velmi zaměřený na kulturu a sport. Díky tomu, že se zde konají nejrůznější festivaly a akce, je město připraveno na záplavu turistů a dokáže tak zabezpečit ubytování téměř pro všechny. Nejpopulárnější je asi Edinburský mezinárodní festival, na který se sjíždí nejen široké okolí, ale také turisté z celého světa. Významný faktem je také to, že letenky do Edinburgu se pohybují na velmi nízké hranici.

Ubytování ve Skotsku za babku!

Dalším významným a zároveň také třetím největším městem Skotska je nádherný univerzitní Aberdeen. Mohli jste o něm už ale také slyšet jako o stříbrném město, nebo městu žuly (toto přízvisko město dostalo díky hojnému využívání žuly při stavbě mnoha a mnoha budov). Aberdeen je průmyslové město se všudypřítomnými pozůstatky historie. Aberdeen je skvělým tipem, kam se na poznávacím zájezdu po Skotsku vydat. Najdete zde například třetí nejstarší univerzitu, překrásné Královské divadlo či unikátní hlavní ulici Union street (právě zde najdete spousty žulových budov z období Napoleona). Za pohled stojí také most Union Bridge, který je také jak jinak než ze žuly.

© Copyright 2024 | Skotsko (Velká Británie) | www.eskotsko.cz
Provozuje: TravelBees.cz